За часів панування в селі Малий Рожин була майже суцільна неписьменність. В 1903 році в селі було організовано однокласну початкову школу, а з 1921р. двокласну школу. Будували школу сільська громада за свої кошти і основним майстром був на будівництві школи Фризак І., який побудував школу безкоштовно. На той час це був найкращий майстер в селі.

Першим вчителем був Данило Микитюк зі Снятина, мав середню освіту. Жив в приміщенні школи. Кажуть старожили, що був вимогливий і добрий господар. Біля школи посадив сад, акації і дві кедрини, викопав криницю.

З 1921р. була відкрита двокласна школа і вчителями були дві молоді вчительки, які закінчили Коломийську гімназію. Але вони вийшли заміж і виїхали з села, а вчителем було призначено поляка Рапошевського. Він працював до початку Другої світової війни-1939року.

На початку 50-х років наша школа була реорганізована з початкової у семирічну і називалася – Тюдівська семирічна школа №2, а восьмий клас наші діти закінчувала в Тюдівській восьмирічній школі №1.

З 1958 р. наша школа називалася Тюдівською восьмирічною школою №2, а з 1976р.вже – Малорожинська восьмирічна школа.

Директорами в нашій школі були:

1.Вовк Дмитро Григорович.

2.Чуйко

3.Вардзаль Вікторія Іванівна.

4.Попазова Ольга Іллівна.

5.Грималюк Петро Михайлович.

6.Валько Юліан Дмитрович.

7.Федорчук Іван Ілліч.

8. Бельмега Федір Васильович – перший місцевий директор, автор книги «Історія села Малий Рожин»

9.Бельмега Василь Федорович – директор з 13.03.2006 по даний час.

Малорожинська загальноосвітня школа школа I-II ступенів розміщена в 4 пристосованих приміщеннях, побудованих в різні роки впродовж трьох чвертей минулого століття. Перший корпус – одноповерховий, побудований 1959 року при сприянні депутата районної ради Яким'юка Юрія Максимовича. Тут розташовані учительська,кабінет директорами 4 класні кімнати.

Розпочато будівництво(добудову) для учнів початкової школи директором Бельмегою Федором Васильовичом, а в 2007році Бельмега Василь Федорович відкривав нове приміщення для учнів початкової школи.

Другий корпус – одноповерховий, дерев'яний,побудований в1903році. Колись тут навчались учні і мешкав Микитюк Данило. У цьому корпусі є підвал (старожили кажуть,що Микитюк Д. тих учнів, які не слухалися, закривав в цій півниці).

Третій корпус – одноповерховий. Будівля цегляна,побудована в 1978р. Це шкільна майстерня. Тут є 3 кімнати і коридор.

Четвертий корпус побудований в 1976році. Корпус двоповерховий, розташований у будинку для вчителів. На подвір'ї першого корпусу є волейбольна площадка і географічний майданчик. На подвір'ї 2 корпусу розміщений ігровий майданчик. Учні школи вдало виступають на шкільних спортивних змаганнях та олімпіадах районах. Дуже добре в школі розвинена художня самодіяльність. При школі є ансамбль пісні і танцю «Малорожинка».Славиться в нас своїм пісенним колоритом ансамбль Воротняків, знаний далеко за межами села.

28.11.2013року Малорожинську ЗОШ I-II ступенів реорганізовано в Навчально-виховний комплекс.

В 2010 році розпочато реконструкцію старого корпусу під дошкільний навчальний заклад.

З Божою допомогою та у співпраці з владою плануємо у 2018році відкривати дошкільний навчальний заклад.

Під керівництвом В.Бельмеги пишеться IIчастина книжки «Історія села Малий Рожин»

Кiлькiсть переглядiв: 260

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.